Jdi na obsah Jdi na menu
 


A.I.D.S.- zbraň bohů z Pentagonu

9. 5. 2006

A.I.D.S. - zbraň "bohů" z Pentagonu

Devátého července 1969 se na jednom ze zasedání reprezentační subkomise pro vojenské otázky objevil doktor Donald Mac Arthur, který požádal o schválení subvence pro úplně nový druh výzkumu v oblasti biologických bojových prostředků. Přítomné také informoval o tom, že do pěti až deseti let bude možné získat mikroorganismus, který bude schopen v člověku zlikvidovat imunitní mechanismy. Po jeho krátkém, ale energickém vystoupení se komise nechala přesvědčit a zanedlouho putovaly peníze daňových poplatníků na projekt podivného doktora, poněvadž členové subkomise schvalující tyto prostředky nechtěli, aby USA náhodou zaostaly v tak důležitém oboru vojenské technologie.

Koncem sedmdesátých let, tudíž koncem období odhadnutého doktorem, se v Africe objevily první případy syndromu získaného selháním imunity (ang. - Acquired Immuno Deficiency Syndrom, známého pod zlosvěstnou zkratkou

A.I.D.S.

Krátce nato se první případy úmrtí na onemocnění se stejnými příznaky objevily nejen v Africe, ale i v USA. Většinou šlo o homosexuály, v menší míře o veterány z Vietnamu, prostitutky a narkomany. I když šlo stále ještě o jednotlivé případy, představovala zvláštní choroba záhadu, která překvapila leckterého specialistu. Organismus postižených ztrácel schopnost imunitních reakcí, což vedlo posléze k úmrtí dotyčného.

Jak otazníky tak i oběti neustále přibývaly. V roce 1981 bylo ve Spojených státech hlášeno 336 případů, v roce 1983 4096 případů a v roce 1986 36081 případů. Ještě v době, kdy panoval názor, že A.I.D.S. patří k pomalu se šířícím smrtelným onemocněním, která ohrožují homosexuály a narkomany, neváhali někteří vědci a politici veřejně vyslovit svá dlouho tajená podezření a položit si otázku, zda nebyly určité skupiny obyvatelstva vybrané jako cíle výzkumu některé z tajných armádních laboratoří.

Americký kongresman Theodore Weiss už v roce 1983 nahlas uvažoval o tom, že "pokkkud vezmeme v úvahu nálady společnosti k homosexuálům, musíme v této souvislosti uvažovat o hrozbě, kterou by s sebou nesla případná biologická zbraň". (Je samozřekmě myšlena zbraň zaměřená cíleně na určité skupiny obyvatelstva).

Dnes už víme o syndromu získaného selháním imunity daleko víc než před dvaceti lety. Je známo, že nemoc způsobuje skupina virů označených zkratkou HIV. Virus současně objevili jak francouzští biologové (pod vedením profesora Luca Montaignera), tak americký tým Roberta Gala z Národního ústavu pro boj proti rakovině v Betshedu.

Tak se lidstvo seznámilo se svým mimořádně nebezpečným a rafinovaným nepřítelem, který je často přirovnáván k trojskému koni naší civillizace. Toto přirovnání je zcela na místě: neviditelný útočník totiž oklame jednoho ze strážců naší imunity - lymfocit, neboli pomocnou T-buňku, která patří mezi bílé krvinky - a ukryje se v ní. Tímto procesem se nakazí další bílé krvinky, v nichž virus vyčkává. Měsíce, roky či desetiletí, podle životnosti lymfocitu. Pak dojde k útoku - viry se aktivují, množí, až do úplného zhroucení imunity napadeného člověka. Ten potom podlehne úplně banálnímu onemocnění.

První zpráva o možném vojenském využití původce syndromu získaného selhání imunity byla publikována v indických novinách Patrior vydávaných v Dillí. V článku ze 4. července 1984 byly citovány výňatky z oficiálních amerických zdrojů týkajících se vojenského bádání nad "přirozenými a umělými způsoby ovlivňování imunitního systému člověka".

Indický deník dále popisoval, jak se armádní biologové z výzkumného střediska ve Fort Detricku vypravili do vnitrozemí afrického kontinentu, aby objevili "silný virus, který není možné najít v Evropě nebo v Asii". Údaje i početné vzorky, které výprava přivezla do USA "byly analyzované ve Fort Detricku, díky kterému byl izolován virus, který vyvolává AIDS".

Jak se dalo čekat, americká oficiální místa označila tyto informace za nejnovější výplod sovětské dezinformační propagandy, což však nebránilo tomu, aby se toto téma nepřetřásalo ještě několikrát v tisku - tentokrát přímo v sovětském. Text v jednom z čísel Pravdy doprovázela například ilustrace znázorňující lékaře stojícího v bílém plášti na pahorku z lidských těl, jak odevzdává generálovi lahvičku s nápisem "Virus AIDS". Pak když se úvahy k této tématice objevily i v jednom z předních britských deníků, rozpoutala se konečně veřejná diskuse i v médiích za "velkou louží".

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

řim

(viktor, 5. 1. 2009 15:33)

znam jen římske bohy ale bohu z pentagonu.