Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nalezena záhadná bytost na severním pobřeží v Peru

13. 5. 2006

Nalezena záhadná bytost na severním pobřeží v Peru

V soukromém muzeu Casinelli v severoperuánském Truchilliju se pod skleněným poklopem nenápadně krčí miniaturní tělo neznámé bytosti humanoidního vzhledu. Postava nedosahuje ani 30-ti centimetrů. Navzdory tomu nejeví známky subtilnosti. Naopak se zdá být dobře živená a pod napjatou, jakoby stále vláčnou kůží se rýsuje svalstvo. Vzhledem k okolnostem nálezu bytost musela zemřít před mnoha stovkami let. Přesto její tělo nenese sebemenší stopy rozpadu. Dochovaly se vlasy, zuby a dokonce část očí. Kromě neuvěřitelně malého vzrůstu a zvláštního tvaru rozměrné hlavy se záhadný tvor od lidí liší především jakýmsi pevným výrůstkem, který se táhne od temene hlavy až do půli zad. Je to zrůdná tělesná deformace, anebo zcela přirozená podoba?Možná jde o UFO

Jeden starý tichomořský mýtus vypráví o tajemných tvorech, kteří přiletěli z nebes. Měli velmi malá zavalitá těla, poměrně dlouhé ruce, výrazné oči na velké hlavě a deformovaná, jakoby zploštělá chodidla. Přesně tomuto popisu odpovídají nalezené pozůstatky. Přitom archeologické vykopávky v této části Jižní Ameriky přímo hýří indiciemi, naznačujícími dávné vesmírné kontakty lidstva. Máme tedy uvěřit, že neznámá bytost má mimozemský původ? Jak si vysvětlit, že tělo se i přes zničující zub času dochovalo zcela neporušeno? Jisté je pouze jedno: Navzdory svým miniaturním rozměrům je tělo neznámého trpasličího humanoida přímo gigantickou záhadou.

Kým vlastně je tento humanoid? Nejjednodušší vysvětlení, že jde o předčasně narozené a zdravotně silné postižené dítě, neobstojí. Lidský plod by nemohl být tak dokonale vyvinutý. Celé stvoření se hravě vejde na list papíru formátu A4, a přesto má hustou hřívu vlasů, zuby, nezvykle dlouhé prsty a pleť porostlou krátkými chloupky. Musíme tedy hledat jiné řešení.

Podle starých legend ještě v poměrně nedávných dobách žily na Zemi podivuhodné bytosti. Dosahovaly výšky pouhých třiceti centimetrů, měly rudohnědou pokožku a i přes handicap svého miniaturního vzrůstu dokázaly vybudovat stavby, na něž by schopnosti tehdejší lidské civilizace zřejmě nestačily. Zprávy o těchto velmi malých stvořeních se zachovaly v Africe, na Srí Lance, na Tahiti a především na Havajských ostrovech. Nemohl být některý z těchto skutečných trpaslíků, snad nějakou válečnou či obchodní námořní výpravou, dopraven do Peru a pak pohřben s rodinou svého pána? Jisté okolnosti nasvědčují možným kontaktům mezi oběma zeměmi. Havajané často vyprávěli, že dávno před příchodem Evropanů přistály u jejich ostrovů lodě, na jejichž plachtách byl výrazný znak zlatého pelikána. A právě pelikán byl oblíbeným motivem kultury Mochiců, v jejímž hrobě byla mumie nalezena. Je to však dostatečný důkaz, anebo cizinec přišel odjinud?

Když dělníci, odkrývající nejméně 1500 roků starou hrobku na severním pobřeží Peru, pohlédli náhle do očí podivné trpasličí bytosti, dostali šok. Zdálo se, že zemřela teprve včera. Její tělo neneslo sebemenší známku rozkladu ani nepřipomínalo vysušené trupy mumií. Postava seděla na kamenném piedestalu, jako kdyby jí měla být prokazována zvláštní úcta a čest. Byla nesmírně malá, a přesto ohromující. Je možné, že by vůbec pocházela z našeho světa?

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

.-.-.

(aa64.., 25. 12. 2008 11:37)

Hmm nebo trpaslík s pohadky?

???????

(Síma, 30. 6. 2006 19:32)

Že by UFO?Ale já na tyhle věci nevěřím,vy snad jo????